Контакты

ВПЛИВ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ НА СОН, ЗДОРОВ’Я ТА МИСЛЕННЯ, ВИХОДЯЧИ З НАУКОВИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

ВПЛИВ НА ФІЗІОЛОГІЮ ЛЮДИНИ
Виглядати молодше, укріпити здоров‘я, покращити свою розумову діяльність і пам‘ять – все це пов‘язано між собою і є предметом досліджень відповідних наукових медичних центрів. На сьогоднішній день можна говорити про окремий напрямок досліджень, що пов‘язані з можливістю стимулювати в організмі людини ряд біохімічних процесів для покращення його функціонування. Ми хочемо звернути вашу увагу на вплив регулярних фізичних тренувань, й особливо на біг.

Висновок з досліджень фізіології людини:
Регулярні тренування по 150 хвилин на тиждень ( 5 разів по 30 хв), особливо біг, допоможуть уникнути ряду хвороб й порушень в організмі як фізичних так і психічних, а також впливають на нейрогенез (!) в будь-якому віці.

Попередити ожиріння, діабет 2-ого типу, захворювання серця, порушення тиску, інсульт, деякі види раку ,й цілий ряд інших фізичних захворювань – це можливо завдяки регулярним пробіжкам та аеробним тренуванням. Також дослідження підтверджують покращення емоційного та психічного стану (особливо важливо для людей, що схильні до депресій), а це в свою чергу впливає на тривалість та якість життя.

ВПЛИВ НА МОЗОК ТА ПСИХІЧНИЙ СТАН ЛЮДИНИ
Дослідження підтверджують той факт, що під час бігу й аеробних фізичних навантажень тривалістю 30-60 хв. починає вироблятися в організмі BDNF, та включається процес нейрогенезу.
Нейрогенез  – це процес утворення нових нейронів (клітин мозку). За останні 20 років вийшло багато наукових публікацій, що підтверджують можливість утворення нових нейронів у дорослих (раніше вважалось, що нервова система статична, й самостійно не здатна відновлюватись, а тим більше розвиватись).
BDNF  – нейротрофічний фактор мозку (до основних нейротрофінів також відносяться NT-3, ND-4 и NGF). Він відіграє важливу роль в багатьох процесах в нашому мозку, особливо для довгострокової пам‘яті.

Висновок з досліджень роботи мозку та нейрогенезу:
БІГ І АЕРОБНІ ВПРАВИ якісно впливають на роботу всього мозку – покращується пам‘ять, швидше обробляється отримана інформація, підвищується здатність до навчання, виникає процес відновлення й розвитку окремих частин мозку. В нічний час, доки ви спите, мозок ефективніше працює, що позитивно впливає на сон та відчуття з ранку.

Якщо ви хочете більше дізнатись про вказані тут висновки з досліджень, почати рекомендуємо з наступних статей:
1) Біг позитивно впливає на здоров‘я в більш ніж в десяти різних напрямках: https://www.fitandme.com/benefits-of-running/ ;
2) Активні аеробні вправи підвищують кортикальну активність під час роботи пам‘яті: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4050105/ ;
3) Фізичні вправи сприяють виробленню BDNF через утворення та дію β-гідроксибутирату в організмі: https://elifesciences.org/content/5/e15092 ;
4) Нейрогенез: https://ru.wikipedia.org/wiki/нейрогенез ;
5)  BDNF: https://ru.wikipedia.org/wiki/BDNF ;

ВАЖЛИВО:
Якщо вам подобаються такі статті, будь ласка, «вподобайте» нашу сторінку на ФБ – це допоможе нам впевненіше й якісніше надавати цікаву та корисну інформацію. ДЯКУЄМО!


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'slider_option' not found or invalid function name in /var/www/ch0c046ee2/www/eko-matera.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286