Контакты

ВОДА та «КИСЛОТНІСТЬ ШКІРИ»

уход за кожей

Внутрішній потенціал організму не перестає дивувати й існує ряд «механізмів», що дозволяють шкірі довше зберігати свою еластичність, пружність і здоровий колір. Давайте поговоримо про те, як шкіра може сама себе відновлювати, і що їй в цьому допомагає.
З кожним роком в медицині та біології виникають наукові відкриття, котрі відображаються на методах по догляду за тілом. Так, турбота про гігієну шкіри в попередні 50 років призвела до повсюдного використання в милі, лосьйонах та шампунях антибактеріальних речовин (таких як триклозан та триклокарбан), але, починаючи з 2017 року, в США ряд штатів вже заборонили дані компоненти. Це пов‘язано з дослідженнями, які підтвердили негативний вплив більшості існуючих антибактеріальних речовин на діяльність щитовидної та статевої залоз, крім цього спостерігались порушення в роботі шкіри в довгостроковій перспективі («Say Goodbye to Antibacterial Soaps: Why the FDA is banning a household item»).
Сьогодні професійна косметологія по догляду за тілом прагне до того, щоб максимально сприяти ефективній роботі шкіри, відновлювати та підтримувати її структуру, яка порушується з роками.
Давайте розглянемо ті фактори, які залежать від нас самих і суттєво впливають на здоров‘я, еластичність і пружність шкіри:

1) Вода.
Скільки звичайної води ви випиваєте на день?..
Шкіра дивує деякими фактами: так, з одного боку, кисень здатен потрапляти крізь шкіру в кров («шкірне дихання», у новонароджених цей показник досягає 20% від усього кисню, який вони отримують), натомість вода повністю екранується, та здатна лише виводитись з тіла через пори. Нам залишається її тільки пити. Виходячи з досліджень, добре, якщо ви споживаєте по 1,5-2 літри чистої (!) води щодня, без урахування додаткових об‘ємів під час спеки або фізичних навантажень. Цей показник також залежить від вашого раціону.
Шкіра складається з декількох шарів (епідерміс, дерма, гіподерма), в кожному з яких міститься різна кількість води, відповідно до їх функціональних особливостей. Різні косметичні омолоджуючі засоби та процедури як раз направлені на те, щоб відновлювати й підтримувати оптимальну кількість води в кожному шарі – це першочерговий фактор, який на пряму пов‘язаний з еластичністю і пружністю шкіри. Більш детально в статті: «звідки в шкіру потрапляє вода?».

2) «Кислотність шкіри».
Лише 30 років тому базові уявлення про мило виключали наявність у ньому зволожуючих шкіру компонентів, так як це асоціювалось з жирними кремами, а нашою метою тоді було позбавитись бруду та «небезпечних бактерій». За цей відносно недовгий період у галузі медицини відбулося глобальне переосмислення, що пов‘язане з виявленням «мікробіому шкіри» – мільйони бактерій, певних видів грибків у нашій шкірі й на підшкірному жировому шарі («Мікробіом шкіри і чому він настільки важливий для здорового сяяння»). Вони всі – наші помічники в протидії зовнішнім «поганим» бактеріям, вірусам, грибкам, і допомагають нашому організму подужати токсини, сприяють якісній роботі шкіри. При цьому важливо, щоб наявних «хороших» бактерій не ставало занадто багато, тому що надлишок призводить до серйозних захворювань шкіри. Збалансований мікробіом напряму залежить від «кислотності шкіри», яка у здорової людини складає близько 5 рН. Правда, після застосування звичайного мила, без спеціальних зволожуючих компонентів, показник «кислотності шкіри» стає вище 8 рН, що призводить до дисбалансу «хороших» бактерій і погіршенню захисних функцій. Нашій шкірі необхідно від 2-х до 6-ти годин на відновлення рівня кислотності до 5 рН. За цей час відбувається ряд змін в мікробіомі, що може призвести до видимих порушень: сухості, жирності, мікротріщин…
Коли шкіра жирна та/або суха, то це пряма ознака порушення «кислотності шкіри» і мікробіому. З цим також пов‘язують надлишкову втрату води з внутрішніх шарів шкіри, тому що вона допомагає відновити оптимальну кислотність. В таких ситуаціях важливо одразу ж прийняти заходи з оздоровлення, інакше через кілька днів це призведе до видимої втрати пружності та еластичності шкіри, окрім інших можливих порушень її здоров‘я. Вже зараз проходять тести унікальні креми, які здатні постійно підтримувати оптимальну «кислотність шкіри» завдяки тому, що до їх складу входять спеціальні бактерії (зі здатністю окиснювати аміак, який є продуктом життєдіяльності багатьох як «хороших» так і «поганих» бактерій: «The Invisible Secret That Will Change Your Skin Forever»). За рахунок цього «корисний мікробіом» та шкіра будуть злагоджено функціонувати. Результати досліджень доводять, що «мікробіом шкіри» суттєво впливає на нашу імунну систему, позаяк він є першим бар‘єром у боротьбі з «шкідливими гостями» з оточуючого світу – чим менше крізь нього пройде, тим легше буде нашому імунітету.
Стосовно засобів для догляду за шкірою, на даний момент краще вибирати ті, до складу яких входить урина (в принципі ця речовина відома через її вміст у сечі, що в певній мірі забезпечує захист сечових шляхів від можливих запалень). Саме ця речовина якісно допомагає шкірі ефективно підтримувати свій водний баланс та кислотність на поверхні, а отже і мікробіом буде в нормі.

Це перша стаття з трьох, що стосуються здоров‘я шкіри. Ми хочемо донести важливість цінувати своє тіло та доглядати за ним. Також ми прагнемо показати, що це досить просто та доступно – варто лише прийняти корисну інформацію та переглянути підхід до оцінки дій, що впливають на наше здоров‘я.

Важливо: Якщо вам подобаються подібні статті, будь ласка, підтримайте нас своїм «лайком». Також рекомендуємо ознайомитись з нашою продукцією, яка забезпечує комфортний сон та покращує стан шкіри: матрац-топпер «органічний сон» .

Використані джерела:

1) «Say Goodbye to Antibacterial Soaps: Why the FDA is banning a household item» ;

2) епідерміс, дерма, гіподерма ;

3) «звідки в шкіру потрапляє вода?» ;

4) «Мікробіом шкіри і чому він настільки важливий для здорового сяяння» ;

5) «The Invisible Secret That Will Change Your Skin Forever»  ;

6) Йаель Адлер: «Что скрывает кожа. 2 квадратных метра, которые диктуют, как нам жить» .


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'slider_option' not found or invalid function name in /var/www/ch0c046ee2/www/eko-matera.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286