Контакты

ШВИДШЕ ДУМАТИ І ПОКРАЩИТИ РОЗУМОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ ДОПОМОЖЕ ДЕННИЙ СОН

«Я ЕНЕРДЖАЙЗЕР ВЕСЬ ДЕНЬ»

В першій половині дня енергії, щоб працювати, вистачає майже завжи, особливо якщо добре виспались. Ситуація змінюється в після обідній період, коли ефективність роботи починає знижуватись і з‘являється відчуття втоми, навіть якщо першу половину дня провели просто сидячи перед монітором. Цей факт пов‘язаний з розумовим навантаженням на мозок.

Знайти в собі сили ефективно та зосереджено працювати в другій половині дня допоможе «денний сон». В залежності від рівня вашого навантаження та ступеня втоми вибирайте один з двох варіантів:

  • 15-25 хвилин дрімання (не більше!) – для «підзарядки». Сном це важко назвати, але це відмінний варіант, що дозволить після обіду відчути в собі сили діяти далі й прояснити свій розум. Також знімить надлишкове розумове та нервове напруження, в певній мірі впорядкує отриману інформацію. Цей варіант «денного сну» чудово працює перед проведенням презентацій так як зменшує тривожність, ви будете себе відчувати впевненіше перед групою людей та швидше думати і реагувати під час дискусій. Дуже добре підходить для щоденної практики. Рекомендуємо спробувати зменшити час на обід до 25 хв і виділити 25 хв на сон. Цікаво, що такий короткий денний відпочинок деякі відомі люди практикують по два рази на день, коли фактична розумова діяльність займає більше 12 годин на добу. Важливо, що 15-25 хвилин денного сну ніяк не позначаться на якості нічного сну.
  • 60-90 хвилин сну (не більше!) – для якісного «відновлення». Фактично, 90 хвилин відповідають одному повноцінному циклу сну в нічний час. Вдень це дозволить мозку впорядкувати отриману інформацію. Останнє, в свою чергу, покращить пам‘ять, когнітивне/креативне мислення. Це особливо корисно, якщо вам не вдалось вночі поспати 7-8 годин, або ви кілька днів знаходитесь в дуже напруженому процесі роботи, або після стресової ситуації. Важливо, що іноді після 60-90 хвилин «денного сну» ви можете себе почувати мляво, незібрано ( часто це виникає, коли перед «денним сном» вам довелось щось напружено і довго запам‘ятовувати крок за кроком, без практичних дій). Також такий тип сну не рекомендується людям з безсонням або депресією, так як може призвести до ускладнень. Ми не рекомендуємо практикувати 60-90 хвилинний сон щодня.

Спати вдень намагайтесь максимально комфортно: ковдра, подушка («подушка-страус»), маска для сну, притишене освітлення, відсутність звуків… Ми розуміємо, що все з перерахованого, в нашій країні рідко зустрінеш в робочий час. Проте хоча б кілька пунктів з перерахованого спробуйте реалізувати, і ви побачите позитивний ефект вже за кілька днів!

Наведені типи сну особливо популярні зараз в Японії. Це викликано їх реальним навантаженням на роботі й тим фактом, що майже 40% працюючого населення сплять в середньому по 5-6 годин. В Японії та Америці серед ряду компаній стали поширеними «сонні капсули», що створюють максимально комфортні умови для «денного сну». Також такий відпочинок практикували: Уїнстон Черчіль, Маргарет Тетчер, Томас Едісон, Альберт Ейнштейн…

ВАЖЛИВО:

Якщо вам подобаються такі статті, будь ласка, «вподобайте» нашу сторінку на ФБ – це допоможе нам впевненіше й якісніше надавати цікаву та корисну інформацію. ДЯКУЄМО!

Використані джерела:

http://www.dovemed.com/healthy-living/wellness-center/what-are-health-benefits-taking-naps/ ;

http://www.ktvz.com/news/10-health-benefits-of-napping/181117023 ;

http://www.healthyfoodhouse.com/long-nap-biggest-brain-benefits/ ;

https://www.nytimes.com/2016/12/16/world/what-in-the-world/japan-inemuri-public-sleeping.html?_r=0


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'slider_option' not found or invalid function name in /var/www/ch0c046ee2/www/eko-matera.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286