Контакты

МАСАЖ – дієвий засіб позитивного впливу на фізичний та психічний стан людини

массаж

РЕЛАКСУЙТЕ – ЦЕ КОРИСНО!

Теперішній ритм життя створює відчуття повного розчинення в щоденних турботах, безперервних справах та спробах досягнення поставлених цілей. Через все це багато людей спить не більше 6-7 годин на добу, замість рекомендованих 8-ми. Останнє стосується питання розумового розслаблення, так як людина без цього не може постійно приймати логічні та обдумані рішення, не кажучи вже про те, щоб відчувати ЖИТТЯ, особливо в моменти підвищеного психологічного навантаження. Ми потребуємо правильних способів зняття напруження й звільнення нашої свідомості від поточних думок, щоб зуміти «по новому» й більш об‘єктивно поглянути на задачі, над якими так важко працюємо. Саме для цих цілей використовують релаксаційний масаж, зроблений досвідченим майстром.

Масаж часто асоціюють з рішенням різноманітних фізичних проблем з м‘язами, суглобами та хребтом. Але варто пам‘ятати про те, що масаж допомагає впоратись з рядом психічних проблем, включаючи депресії та порушення зі сном («Massage Therapy for a Better Night’s Sleep»).

В основі змін, що виникають під дією масажу, лежать процеси в нашому організмі. Важко повірити в те, що масаж здатен зняти стрес, допомогти позбавитись від депресії та безсоння, почати позбавлятись від зайвих кілограмів та контролювати своє харчування, а також в цілому краще та швидше мислити. Для кращого розуміння, давайте розглянемо цей процес, як і чому ми стаємо щасливішими під час масажу, та зберігаємо це відчуття на протязі кількох наступних днів:

— ШКІРА 
Це те, на що безумовно впливають руки майстра. Під час масажу покращується циркуляція крові по судинам і капілярам, очищуються протоки та видаляються «забруднювачі» разом з лушпинням старої шкіри з епідермісу. Також стимулюється рух лімфатичної системи, що дозволяє організму швидше позбавлятись від токсинів та «сміття» зі всього організму. Це безумовно покращує функції шкіри, робить її більш еластичною та в певному сенсі омолоджує;

— М‘ЯЗИ
Коли ви довго сидите на одному місці, то м‘язи спини, шиї та попереку починають перенапрягатись, що призводить до болю з можливим подальшим ускладненням. При цьому ноги та стегна також схильні до різних порушень через нестачу руху та поганого кровопостачання в сидячому положенні. Від цього в подальшому страждає весь організм і навіть мозок (більш детально: «позбавте себе від «сидячих незручностей»). Саме від усіх цих неприємностей допоможе позбавитись майстер з масажу. В його руках ваші м‘язи розслаблюються, кров починає максимально ефективно циркулювати, а різні «забруднювачі» організму швидше видаляються з тканин.
Після фізичних навантажень масаж також несе користь: в наших м‘язах після вправ може виникати надлишок молочної кислоти, яка починає «забивати» міжклітинний простір, що призводить до больових відчуттів та збільшує час, що витрачається на відновлення сил. Завдяки масажу надлишок молочної кислоти видаляється, а також стимулюється процес регенерації м‘язових волокон, що захищає сухожилля від надривів;

— КРОВООБІГ
Коли ми довгий час перебуваємо в малорухомому стані, то це призводить до застійних процесів та накопиченню шлаків (продуктів життєдіяльності) у всьому організмі. В процесі масажу, під поперемінною дією на різні частини тіла, виникає підсилення кров‘яного руху по всьому організму, що сприяє очищенню від «сміття» (це справедливо ще й завдяки покращенню роботи лімфатичної системи). Також в крові підвищується вміст кисню та цілого ряду речовин, що є наслідком реакції нашого мозку на зміни в організмі під час масажу. Через високу концентрацію капілярів в легенях, покращується газообмін, що дозволяє дихати більш глибоко з меншою інтенсивністю в спокійному стані. Власне судини під дією масажу стають більш еластичними, що захищає від виникнення інсультів і різноманітних хвороб серцево-судинної системи;

— НЕРВОВА СИСТЕМА
Масаж позитивно впливає на соматичну нервову систему, що викликає відчуття легкості, розслабленості та задоволення. Це пов‘язано з тим, що в нашій шкірі знаходяться тисячі рецепторів ( на 1 см2 поверхні тіла приходиться до 200 больових рецепторів, 20 тактильних, 12 холодових та 2 теплових), і при правильній дії майстра на тіло, в організмі стимулюється вироблення так званих «гормонів щастя» (дофамін і серотонін). Після масажу в більшості людей вміст «гормонів щастя» в тілі зростає більш ніж на 30% («Cortisol decreases and serotonin and dopamine increase following massage therapy»).
Варто пам‘ятати, що сольові відкладення в суглобах, порушення кровообігу та перенапруження в м‘язах також призводить до запалення нервових закінчень, а правильний і регулярний масаж здатен зменшити чи взагалі позбавити від подібних неприємностей;

— ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ‘Я
Цікаво, що після масажу ви можете себе почувати як розслаблено так і з суттєвим зарядом сил та бажанням діяти. Такі ефекти на пряму пов‘язані з тим, який вид масажу застосовує майстер. Саме його дії провокують вироблення організмом речовин, які здатні в різному ступені впливати на наше самопочуття та настрій.
Ряд досліджень виявили, що під час релаксаційного масажу в організмі як дорослих так і дітей починають активно продукуватись одразу два «гормони щастя» (серотонін і дофамін), у деяких кількість в крові підвищувалась більш ніж на 30%), при цьому суттєво знижувався рівень кортизолу (гормон, при надлишку якого в організмі провокується поява зайвої ваги, а також є наслідком тривалого стресового стану або довгострокового психічного перенавантаження. Завдяки масажу, в ряді випадків його концентрація в крові падала більш ніж на 30%): «Cortisol decreases and serotonin and dopamine increase following massage therapy». Важливо, що серотонін в нашому організмі є головним джерелом «гормону сну» (мелатонін), і після релаксуючого масажу ваш сон буде міцнішим і більш ефективним, а засинати будете швидше та легше. На підтвердження останнього існує той факт, що під час масажу в нашому мозку починають з‘являтися дельта хвилі, які характерні для людини в момент засинання та в стані глибокого сну (огляд по видам мозкових хвиль). Масаж двічі на тиждень, зроблений досвідченим майстром, здатен за місяць позбавити від тривалих депресій та повернути здатність швидко засинати. Якщо у вас є можливість балувати себе 1 раз на тиждень повноцінним релаксуючим масажем – то це відмінний спосіб додати собі життєвої енергії та стимулювати своє когнітивне мислення.

Людина не створена для того, щоб весь час знаходитись в напруженні, так як це призводить до стресу та гормонального дисбалансу, що провокує чисельні проблеми зі здоров‘ям. Але часто буває необхідним дотримуватись занадто насиченого ритму життя. Саме в таких випадках масаж стане вашим «рятувальним кругом», щоб впевнено та без наслідків для здоров‘я долати життєві складнощі. Хоча, будемо відверті – як же приємно нам під час масажу, а після ми почуваємо себе ніби «на крилах», та стаємо на кілька років молодшими!

Хочемо також звернути вашу увагу на те, що вночі, під час сну ви також можете отримувати користь від легкого поверхневого масажу завдяки матрацам-топперам «EKO MATERA». Їх ефективність перевірена та підтверджена в Інституті геронтології АН МОЗ України, а також нашими клієнтами на протязі вже більше п‘яти років. Якщо ви бажаєте виспатись з користю для здоров‘я, тоді «EKO MATERA» вже готова вам допомогти реалізувати таку мрію. Більш детально про унікальність матраців-топперів вам допоможе дізнатись ця невеличка стаття: корисні властивості матраців-топперів «EKO MATERA».

П.С. Варто також пам‘ятати про цінність фізичних вправ, правильного харчування та відповідального підходу до сну, і тоді ви будете прямувати до ваших мрій та бажань без зупинок на лікування.

Важливо: Якщо вам подобаються подібні статті, будь ласка, підтримайте нас своїм «лайком». А також рекомендуємо ознайомитись з нашою продукцією в розділі «органічний сон» (https://eko-matera.com/product/stan-200h80sm-2/ ).

Використані джерела:
1) «Massage Therapy for a Better Night’s Sleep» ;
2) епідерміс ;
3) позбавте себе від «сидячих незручностей» ;
4) молочна кислота  ;
5) серцево-судинні хвороби ;
6) соматична нервова система ;
7) дофамін ;
8) серотонін ;
9) «Cortisol decreases and serotonin and dopamine increase following massage therapy» ;
10) кортизол ;
11) мелатонін ;
12) дельта хвилі ;
13) огляд по видам мозкових хвиль ;
14) корисні властивості матраців-топперів «EKO MATERA» ;
15) Boosting Your Serotonin Activity ;
16) CAN MASSAGE HELP WITH OUR $411 BILLION SLEEP PROBLEM?


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'slider_option' not found or invalid function name in /var/www/ch0c046ee2/www/eko-matera.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286