Контакты

ОПТИМАЛЬНА ТЕМПЕРАТУРА ВОДИ ТА ВИВАЖЕНИЙ ДОГЛЯД ЗА ТІЛОМ – СПОСІБ ПОКРАЩИТИ СТАН ШКІРИ ТА ПІДТЯГТИ СВІЙ ІМУНІТЕТ

догляд за тілом

Сучасне комфортне життя обов‘язково враховує цілодобовий доступ до води. Ми починаємо свій день з вмивання обличчя або прийому душу. Нам безумовно необхідна вода, але якість водопровідної води у великих містах ми часто ставимо під сумнів, побоюючись різноманітних мікробів та шкідливих речовин, які можуть в ній міститись через застарілий спосіб очищення. Саме з цим найчастіше пов‘язують виникнення шкірних подразнень, свербежу, запалень та захворювань. Чи так це насправді, на що в першу чергу слід звертати свою увагу, щоб вберегтись від подібних ускладнень?..
На шкірі людини одночасно «проживає» більше 500 видів мікроорганізмів (віруси, бактерії, грибки) і вони для нас можуть нести як користь, так і нашкодити нашому здоров‘ю за певних обставин. Таких «мешканців» на нашому тілі також називають мікробіомом. Стає зрозумілим, що наше тіло не може існувати без мікроорганізмів (мікробів), а наукові дослідження кажуть про те, що їх недоречно поділяти на «хороших» та «поганих». Вони співіснують на поверхні нашого тіла і питання в тому, що провокує їх на надмірне розмноження, або що перетворює їх на «ворогів» для нашого організму. На шкірний мікробіом суттєво впливає те, яким чином і як часто ми звикли приймати душ, вмиватися та мити руки.
Всі миючі засоби та вода створюють значний вплив на шкірний мікробіом, на стан верхнього захисного шару шкіри (роговий шар епідермісу) та «гідроліпідної мантії». Фактично, захисний шар шкіри взагалі не пропускає воду (з тіла вода виводиться через пори та з диханням), тому всі креми виготовляють на ліпідній (жиророзчинній) основі. Ваша шкіра захищена «корисним» мікробіомом, який знаходиться в «гідроліпідній мантії» (саме з нею пов‘язують поняття «кислотності шкіри», яку доцільно підтримувати в межах 4,7-5,7 рН). Більшість миючих засобів підвищують кислотність шкіри більше 7 рН, що при довготривалому впливі на шкіру вже несе ризик для здоров‘я. Такий небажаний процес обумовлений зміною балансу мікроорганізмів в шкірному мікробіомі: деякі «мешканці» починають швидше розмножуватись, і в певний момент їм не вистачає поживних речовин на поверхні нашого тіла, що змушує їх атакувати захисний шар шкіри. В результаті, у місці пошкодження починає виходити вода з тіла. Подальші процеси призводять до відчуття сухості, гіперчутливості, свербежу та до поверхневих запалень. Разом з цим, сальні залози продовжують працювати, і часто більш активно, що призводить до «жирної шкіри» (таким чином наш організм прагне нормалізувати рН, щоб зупинити подальше розмноження шкідливих мікробів та уникнути ще більших порушень).
Використання мила та гелів для душу з додаванням спеціальних кремів як раз і спрямовано на підтримання оптимального рН, щоб позбавитись від «поганих» мікробів та зберегти захисний шар шкіри разом з «корисним» мікробіомом.
Важливо пам‘ятати, що для вашої шкіри під час душу оптимальна температура води – 35-39 °С. Прихильникам гарячого душу не варто довго митися й перевищувати 42 °С, так як при недотриманні це призводить до наступних порушень: сухість шкіри, підсилена секреція (жирність шкіри), зморшки, підвищення рН та пошкодження поверхневого захисного шару разом з повним змиванням такої необхідної «гідроліпідної мантії» (в ній міститься значна кількість нашого збалансованого мікробіому – і після його змивання відновлення проходить дуже повільно (від 2-х до 12-и годин), а ваша шкіра стає вразливою до зовнішніх «поганих» мікробів). Як наслідок, гарячий душ підвищує ймовірність виникнення екземи, псоріазу, атрофічного дерматиту.
Використовувати косметичні засоби варто з розумінням того, що вони не повинні забивати пори й підвищувати рН, так як шкіра повинна дихати й підтримувати необхідну вологість епідермісу (ми любимо натуральні і природні тканини саме тому, що вони добре пропускають повітря і шкіра дихає. Це також важливо для балансу «корисного» мікробіому). Для зняття косметики краще використовувати спеціальні лосьйони та уникати гарячої води, а також використовувати інноваційні живильні маски, направлені на покращення фізичного стану шкіри (стимуляції вироблення колагену та наповнення шкіри водою) і відновлення її оптимальної кислотності.
Хочемо звернути вашу увагу на продукцію, яка дозволяє вашій шкірі легко дихати та покращити її фізичний стан під час сну за рахунок «мікромасажу» – це  біо-топпери «EKO MATERA». Вже за кілька тижнів постійного використання топперу ваша шкіра стане більш гладенькою та пружною, при цьому спати на біо-топпері дійсно приємно і комфортно. Більш детально про користь для вашого здоров‘я та унікальні властивості продукції «EKO MATERA» ви можете дізнатись у нашій хвилинній статті: https://eko-matera.com/poleznye-svojstva-matrasov-topperov-eko-matera/.

 

Важливо: Якщо вам подобаються подібні статті, будь ласка, підтримайте нас своїм «лайком». Також рекомендуємо ознайомитись з нашою продукцією в розділі «органічний сон»: https://eko-matera.com/organicheskij-son/.

1) Мікробіом;
2) «Невидимая защита: поддержание здорового микробиома кожи»;
3) Епідермальний бар‘єр;
4) «Гідроліпідна мантія»;
5) «Should You Wash Your Skin with Hot or Cold Water?».


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'slider_option' not found or invalid function name in /var/www/ch0c046ee2/www/eko-matera.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286